دیدار علی فاضلی و استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد بحران استان | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
دیدار علی فاضلی و استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد بحران استان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، رئیس و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با حضور در فرمانداری شهرستان سر پل ذهاب در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه با ریاست استاندار کرمانشاه حضور یافتند. در این جلسه طرفین بر لزوم تقویت روندهای امدادرسانی در سطح استان و به ویژه توجه خاص به فعالان صنفی آسیب‌دیده تأکید کردند.
در ابتدای این نشست هوشنگ بازوند از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همکاران صنفی در سطح استان کرمانشاه تشکر و قدردانی کرده و یادآور شد: باید از حضور رئیس و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در منطقه سر پل ذهاب هم تشکر ویژه و خاص داشته باشم.
سازمان‌یافتگی اصناف و خدمات‌رسانی بهینه
وی با تأکید بر ظرفیت‌های اصناف در عرصه امدادرسانی و رفع مشکلات ناشی از زلزله، گفت: مجموعه اصناف در زمره دستگاه‌ها و نهادهای سازمان‌یافته هستند که از ابتدای وقوع حادثه با هماهنگی استانداری نسبت به کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان نهایت همکاری و تعامل را داشته‌اند.
استاندار کرمانشاه در ادامه تأکید کرد: به منظور رفع کاستی‌های موجود و بهسازی فضای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان مقرر شده است محوریت، برنامه‌ریزی، مدیریت و ساماندهی کمک‌های ارسالی از سوی اتاق‌های اصناف و اتاق اصناف ایران، به اتاق اصناف کرمانشاه واگذار شود. در این صورت می‌توان امیدوار بود که بهره‌وری از این کمک‌ها بالاتر رفته و امکان امدادرسانی تخصصی در عرصه‌های مختلف، به ویژه کمک به اصناف و فعالان صنفی بیش از گذشته مهیا شود.
تأمین شیشه‌های ساختمانی توسط اتاق اصناف ایران
یکی از موضوعات اصلی این جلسه، مسئله تأمین بخشی از شیشه ساختمانی برای بناهای باقیمانده از زلزله بود. استاندار کرمانشاه در این خصوص افزود: از آن‌جا که فصل سرما نزدیک شده و با توه به این‌که تقریبا تمامی شیشه‌های ساختمان‌هایی که سالم مانده‌اند یا با آسیب ناچیز روبرو شده‌اند، شکسته است، تأمین شیشه‌های ساختمانی آن‌ها ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. از این رو، درخواست داریم در این خصوص اقدام عاجلی از سوی اتاق‌های اصناف و دیگر مبادی ذی‌صلاح صورت گیرد.
در ادامه علی فاضلی نیز با تأکید بر اهمیت موضوع، مسئله را به صورت جدی در دستور کار قرار داده و اعلام کرد: اتاق اصناف ایران در این زمینه با همه توان همکاری خواهد کرد. البته تأمین این سطح از شیشه ساختمانی نیازمند اختصاص فضای مناسب برای انباشت و انبارداری است. اگر بتوان این مشکل را مرتفع کرد، شیشه‌های ساختمانی تأمین خواهد شد.
اعزام تیم‌های خدماتی و فنی به سر پل ذهاب
رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه بر آمادگی اتاق اصناف ایران در زمینه اعزام تیم‌های تخصصی خدماتی و فنی اشاره کرده و افزود: این آمادگی در بدنه فعالان صنفی کشور وجود دارد تا در صورت نیاز موضوع تأمین نیازهای خدماتی و فنی آسیب‌دیدگان را در دستور کار قرار دهند و تیم‌های تخصصی خود را به منطقه اعزام کنند.
۳۰۰۰ واحد صنفی آسیب‌دیده
براساس اعلام مسئولان صنفی استان کرمانشاه بیش از ۳۰۰۰ واحد صنفی در این استان در اثر زلزله آسیب دیده‌اند. این تعداد واحد صنفی که بخش قابل توجهی از سرمایه و مایملک خود را از دست داده‌اند، نیازمند کمک‌های قابل ملاحظه، هدفمند و کارآمد بوده و باید مورد توجه جدی مسئولان امر قرار گیرند.
در همین زمینه فاضلی گفت: به طور قطع فعال‌سازی مجدد ۳۰۰۰ واحد صنفی آسیب‌دیده از زلزله، علاوه بر ثمرات و نتایج اقتصادی که به بار خواهد آورد، موجب ایجاد نشاط و کاهش آلام این درد بزرگ خواهد شد. بدیهی است زمانی که فعالان صنفی در مدت زمان کوتاهی بتوانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند و در محیط کسب و کار سابق خود قرار بگیرند، بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات روحی و روانی ناشی از زلزله کاهش پیدا خواهد کرد.
او در پایان تأکید کرد: ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان تنها در صورتی می‌تواند اثربخش بوده و از حداکثر ظرفیت برخوردار باشد، که در قالب یک مدیریت واحد به انجام برسد. تعیین مدیریتی واحد در این مسئله یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که باید مورد توجه قرار گیرد.
در این نشست طرفین، تأکید داشتند که اصناف ظرفیت‌های فراوانی دارند که باید در این مقطع حساس و بسیار مهم بیش از گذشته به کار آید و مسئولیت‌های متعددی متوجه آن‌ها شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false