سرمایه گذار داخلی تمایلی به ساخت هتل 5 ستاره ندارد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
سرمایه گذار داخلی تمایلی به ساخت هتل ۵ ستاره ندارد

نایب رئیس اتاق اصناف مشهد می گوید:  حدود ۴۰ درصد از هتل های مشهد در کل سال خالی از مسافر هستند.

چالش همیشگی هتلداری های ایران با سرمایه گذاران خارجی در این حوزه گویا تمامی ندارد؛ از ابتدای سال جاری و بعد از اینکه مشکلات برجام حل شد، چندین مورد از حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور را شاهد بودیم. بر همین اساس، در روزهای اخیر یکی از سرمایه گذاران انگلیسی در حوزه هتلداری از تاسیس هتل در ایران خبر داد.

عبدالله افشاری صالح نایب رئیس اتاق اصناف مشهد در این خصوص به خبرنگار «پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران» گفت: در بحث سرمایه گذاری در حوزه هتلداری ما با چند پدیده مواجه هستیم؛ اغلب سرمایه گذاران داخلی به تاسیس هتل های ۲، ۳ و ۴ ستاره و خانه مسافر اکتفا می کنند اما سرمایه گذاران خارجی فقط برای تاسیس هتل های ۵ ستاره به ایران می آیند.

افشاری صالح اضافه کرد: در شهرهای مذهبی اغلب به دلیل حضور مدل های مختلف افراد، تاسیس هتل های ۵ ستاره با استقبال رو به رو نمی شود؛ بنابر این خارجی ها هم برای تاسیس هتل با استانداردهای بین المللی به شهرهایی مثل شیراز یا اصفهان روی می آورند.

نماینده اتاق اصناف ایران در خراسان رضوی درخصوص مشکلاتی که هتل های ایرانی با آن رو به رو هستند، گفت: در کل سال به طور میانگین ۴۰ درصد از ظرفیت هتل های ما خالی هستند. بنابراین طبق این آمار برای سرمایه گذاران داخلی توجیه اقتصادی ندارد که بخواهند هتل ۵ ستاره تاسیس کنند.

به گفته وی در مجموع شهر مشهد نسبت به سایر شهرها از تعداد هتل بیشتری برخوردار است اما از آنجا که تعداد قابل توجهی از آنها با استانداردهای بین المللی منطبق نیستند، بنابر این توجیه اقتصادی برای سرمایه گذار داخلی وجود ندارد. /خ/

true
true
true
true
  1. هتل آپارتمان در مشهد

    ممنون از اطلاعات خوبتون

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false