وجود ظرفیت های فراوان اشتغال، تولید و صادرات در قائنات | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
وجود ظرفیت های فراوان اشتغال، تولید و صادرات در قائنات

نماینده اتاق اصناف ایران در استان خراسان جنوبی، شهرستان قائنات گفت: در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی در وهله نخست باید در تولیدات به خودکفایی برسیم و سپس مازاد نیاز را صادر کنیم.

حسن مالکی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه صادرات نقش مهم و حیاتی در اقتصاد کشور دارد، افزود: با خودکفایی در بخش تولید قطعا تحریم ها بی اثر خواهد بود ضمن اینکه توسعه و تقویت دیگر صنایع با هدف ایجاد ارزش افزوده و صادرات می تواند جایگزین درآمدهای نفتی باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان قائنات بهترین زعفران تولیدی را دارد، تصریح کرد: در سال های اخیر تلاش شده تا نام و برند زعفران قائنات حفظ شود اما دولت هم باید از تولیدکنندگان این استان حمایت کند تا دیگر سودجویان نتوانند زعفران بی کیفیت را در قالب برندهای معتبر به فروش برسانند.

مالکی اظهار کرد: برای حفظ برند طلای سرخ قائنات در سال ۹۵ اتحادیه صنفی زرشک و زعفران را دایر کردیم ضمن اینکه با برگزاری نمایشگاه های تخصصی و عمومی تلاش شد تا زرشک و زعفران این شهرستان با نام قائنات در تمام کشورهای دنیا شناخته شود.

وی همچنین از افزایش تولید زعفران و زرشک قائنات در سال ۹۶ خبر داد و افزود: امسال پیش بینی می شود میزان ۱۸هزار تن زرشک از سطح زیرکشت ۴۲۳۳ هکتار و همچنین پیش بینی برداشت ۵/۱۷ تن زعفران خشک از سطح زیرکشت ۴۴۹۲ هکتار  تولید شود که این میزان در سطح جهان بالاترین رتبه را دارد.

مالکی تصریح کرد: شهرستان قائنات از پتانسیل و ظرفیت بالایی برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال برخوردار است و میزان درآمد این شهرستان از تولید زرشک و زعفران به ۲۵۰ میلیارد تومان در سال می رسد لذا نباید این قبیل ظرفیت ها نادیده گرفته شود.

وی افزود: دولت باید میزان تولید زعفران را در شهرستان قائنات از خرده مالکی کشاورزی به صورت شرکتی تبدیل کند. همچنین با حمایت کشاورز شرکت های بسته بندی را تاسیس کند تا زعفران و زرشک تولیدی قائنات با نام این شهرستان به سایر نقاط جهان صادر شود./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false