شما اینجا هستید
تهران » ارائه تقاضای ۷۰ نماینده مجلس برای رسیدگی به عدم اجرای قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی به هیات رئیسه مجلس

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از ارائه تقاضای ۷۰ نماینده مجلس برای رسیدگی به عدم اجرای قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی کمتر از ۱۰۰میلیون تومان توسط بانک ها به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی گفت:در بودجه سال ۹۶ مصوبه ای در مجلس برای بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی کمتر از ۱۰۰میلیون تومان تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس مصوبه مذکور در صورتی که بدهکاران بانکی اصل وام معوق خود را تسویه کنند بانک ها براساس قانون مجلس موظفند سود و جرایم دیرکرد وام را ببخشند البته اگر میزان وام کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان باشد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:منابع لازم برای بخشش سود وام های بانکی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی های خارجی بانک مرکزی پرداخت می شود و جرایم دیرکرد وام ها نیز بخشیده می شود.

مفتح در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:متاسفانه بانک ها قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی را اجرا نمی کنند البته در این راستا به بانک مرکزی و بانک ها دیگر چندین بار تذکر داده شده است.

وی افزود:براساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تقاضایی در رابطه با عدم اجرای قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام ها بانکی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان توسط بانک ها به امضای ۷۰ نماینده مجلس رسیده و تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده تا رفتار بانک مرکزی در این خصوص مورد بررسی کمیسیون ذی ربط در مجلس قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس باید گزارش کمیسیون مربوطه درباره عدم اجرای قانون بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در صحن علنی قرائت تا به قوه قضائیه ارسال شود البته مذاکراتی با مسئولان پارلمانی بانک مرکزی قبل از تدوین درخواست مذکور صورت گرفته بود تا در نشستی موضوع بررسی شود که این جلسه برگزار نشد.

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران