فروشگاه‌های آزاد در مبادی مرزی و فرودگاه‌ها ساماندهی می‌شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۷  
true
true
فروشگاه‌های آزاد در مبادی مرزی و فرودگاه‌ها ساماندهی می‌شود

مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران در بخشنامه ای لزوم  ساماندهی وضعیت فعالیت فروشگاه های آزاد در مبادی مرزی و فرودگاه های کشور را به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد.

مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران در بخشنامه ای لزوم  ساماندهی وضعیت فعالیت فروشگاه های آزاد در مبادی مرزی و فرودگاه های کشور را به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد .

به گزارش گمرک ایران، در این بخشنامه آمده است : با توجه به مفاد مواد ۹۲ تا ۹۴ قانون امور گمرکی و ۱۶۱ تا ۱۶۸ آیین‌نامه اجرایی آن و نیز لزوم ساماندهی وضعیت فعالیت فروشگاه‌های آزادمستقر در مبادی مرزی و فرودگاه‌های کشور در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌های مربوطه، رعایت موارد زیر مورد تأکید قرار می‌گیرد:

۱) انجام دقیق تشریفات امور گمرکی کالای وارده و خارجه به فروشگاه‌های آزاد براساس مفاد مورد اشاره فوق مندرج در قانون امور گمرکی وآیین‌نامه اجرای آن، با استفاده از ظرفیت‌های موجود در سامانه جامع امور گمرکی.

۲ )اجرای دقیق دستورالعمل شماره ۱۱۸۲۹۹‏/۹۵‏/۲۳۱ مورخ ۲۹‏/۶‏/۹۵ این مرکز مبنی بر وحدت رویه در نحوه فعالیت فروشگاه‌های آزاد وچگونگی ورود و نوع کالاها مورد تأکید است.

۳ )از ارائه هرگونه خدمات به فروشگاه‌های آزاد فاقد قرارداد با گمرک جمهوری اسلامی ایران و یا فروشگاه‌های آزادی که به هردلیل هنوز موفق به تمدید قراردادهای قبلی نشده‌اند اکیداً خودداری گردد.

۴) تایید وضعیت و تمدید قرارداد فروشگاه‌های آزاد موکول به ایفای تعهدات ایفا نشده آنها است.

۵ )از ورود موقت و فروش لوازم خانگی حجیم که قبلاً طی بخشنامه‌های مختلف به گمرکات اعلام گردیده در فروشگاه‌های مذکور خودداری گردد.

هم اکنون بر اساس قوانین و مقررات متعدد گمرک ایران ۶۴  نوع معافیت گمرکی را در انجام تشریفات گمرکی انواع کالاها اعمال می کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی