ماده 36 قانون نظام صنفی در مورد انتخابات اصناف، کارشناسی شده نیست | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
ماده ۳۶ قانون نظام صنفی  در مورد انتخابات اصناف، کارشناسی شده نیست

نماینده اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف همدان با تاکید بر اهمیت حفظ جایگاه قوانین گفت: ماده ۳۶ قانون نظام صنفی در خصوص انتخابات اصناف ، کارشناسی شده نیست.
حمید فرسایی وحید در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با اشاره به آیین نامه اجرایی ماده ۳۶ افزود: این آیین نامه کارشناسی شده نیست؛ در تبصره ۳ ماده ۲۲ شرایط اعضای هیات مدیره کاملا مشخص شده است اما این مساله در ماده ۳۶ قانون مشخص نیست و به گونه ای است که شیوه انتخابات داخلی را با چالش مواجه می کند.
وی اضافه کرد: فردی که با رای بالا وارد مجموعه شده ، در انتخابات داخلی با توجه به این آیین نامه با حداکثر ۵ تا ۶ رای می توانند فرد دیگری را به عنوان رئیس اتاق انتخاب کنند واین مساله کارشناسی شده نیست و نیاز به بررسی بیشتری دارد.
فرسایی وحید گفت: در تبصره یک ماده ۱۲ قانون نظام صنفی مبنی بر استعلام برای ۳۹ رسته صنفی آمده است که نیاز به استعلام نیست اما با همه مقاومت هایی که سازمان صنعت و معدن استان همدان دارد، آیین نامه آن در هیات عالی نظارت به تصویب می رسد و کار به جایی می رسد که برای واحد صنفی هم حکم صادر می شود.
وی تصریح کرد: کار به جایی رسیده که نمی دانیم باید به بحث آیین نامه ها توجه داشته باشیم یا موارد دیگر را اهمیت دهیم؛ چرا باید در هر جایی که کم می‌آوریم، قوانین را کنار بگذاریم و این مساله به چالش جدی در استان همدان و دیگر استانها تبدیل شده است.
فرسایی وحید ادامه داد: با نزدیک شدن به فضای انتخاباتی اتاق های اصناف، عده ای تلاش به حذف برخی از افراد صنفی دارند در حالی که اصناف بخش مستقلی هستند و نگاه سیاسی ندارند و دیگران نیز بهتر است به مساله انتخابات اتاق های اصناف ورود پیدا نکنند./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false