شما اینجا هستید
اسلاید » مالیات بر ارزش افزوده مهم ترین مشکل بخش تولید است

رییس اتاق بازرگانی استان قم اعلام کرد: مهم ترین مشکل بخش تولید در حال حاضر مالیات بر ارزش افزوده است؛ در حالی که این مالیات باید به طور غیرمستقیم از مصرف کننده نهایی دریافت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، ابوالفضل خاکی در نخستین نشست استانی دبیرخانه مشترک سه اتاق که در محل اتاق بازرگانی قم برگزار شد، به موضوع برجام اشاره کرد و افزود: تا چند سال قبل امکان تهیه یک قطعه برای صنعتگران فراهم نبود یا اینکه استفاده از تسهیلات خارجی امکانپذیر نبود اما برجام باعث شده حرکت های رو به جلو را ببینیم.

وی ادامه داد: برجام باعث شد شرایط خرید ماشین آلات مورد نیاز بخش صنعت از خارج  و همچنین استفاده از فاینانس فراهم شود. با این وجود نظام بانکی کشور با نرخ سود سنگین تسهیلات پرداخت می کند؛ در حالی که بانک های خارجی برای تامین مواد اولیه با نرخ سود ۴ تا ۵ درصد وام می دهند.

خاکی در عین حال تصریح کرد : به گفته اقتصاددانان و کارشناسان مسایل اقتصادی ، تاثیرات برجام بر اقتصاد کشور در سال ۹۷ نمایان خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت می تواند به بخش تولید کمک بسیار موثری داشته باشد، گفت: بخش خصوصی اکنون ۲۰ درصد اقتصاد کشور را برعهده دارد و چنانچه این سهم افزایش یابد، می تواند هم باعث افزایش اشتغال شود و هم به رشد اقتصادی کشور کمک کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران