شما اینجا هستید
اسلاید » تصمیمات سه اتاق می تواند برای اقتصاد کشور مفید باشد/ در توان دولت نیست که همه امور را به تنهایی انجام دهد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون می تواند برای اقتصاد کشور سازنده و مفید باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، عزیز اکبریان روز شنبه در نخستین نشست دبیرخانه مشترک اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران که در قم برگزار شد، افزود: امروز در توان دولت نیست که همه امور را خودش به تنهایی انجام دهد ضمن اینکه با بودجه دولتی نمی توان به جایی رسید.

وی تصریح کرد: انتظار داریم دولت تصدیگری خود را کاهش دهد و به بخش خصوصی واقعی اعتماد کند که مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه در خدمت بخش خصوصی است.

اکبریان برجام را یک فرصت برای کشور خواند و گفت: برجام یک تفاهم نامه بین المللی است که ما باید از آن استفاده کنیم. امروز مهم ترین مشکلی که برجام باقی مانده ، فقط مسایل بانکی است که ۵۰ درصد این مشکلات را امریکا و ۵۰ درصد بقیه مربوط به مشکل نظام بانکی کشور است.

وی با بیان اینکه بعد از برجام اکنون بسیاری از بانک ها آماده همکاری با ایران شده اند، افزود: باید از این فرصت برجام برای توسعه و پیشرفت عملی کشور استفاده کنیم.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تشکیل دبیرخانه مشترک سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون اشاره و این اقدام را برای رفع معضل های اقتصادی کشور مفید خواند و گفت: برای نمونه در استان البرز هماهنگی های خوبی بین این سه بخش وجود دارد و تاکنون هفت یا هشت جلسه مشترک هم بین آنها برگزار شده است.

اکبریان افزود: از نظر مجلس شورای اسلامی، بخش خصوصی همیار و همکار دولت است و اگر می خواهیم مشکلات کشور حل شود، باید نقش بخش خصوصی را جدی بگیریم تا بتوانیم علاوه بر شکوفایی اقتصادی، معضل بیکاری را نیز حل کنیم. اگر اشتغال وجود داشته باشد، علاوه بر حذف آسیب های اجتماعی، مشکل قاچاق هم نخواهیم داشت.

وی در پایان آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای همکاری با بخش خصوصی و استفاده از نظرات اتاق های سه گانه اصناف، بازرگانی و تعاون اعلام کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران