شما اینجا هستید
خبرها » نماینده اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی خودرو گفت:سوء برداشت از قانون منجر به استمرار واردات خودروهای ساخت آمریکا شده است.

میثم رضایی نماینده اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی خودرو : اخیرا عده ای با سوء برداشت از نوع مصوبه دولت در جلوگیری از ورود خودروهای آمریکایی، خودروهایی را وارد کشور کردند که ساخت آمریکاست.

وی افزود این خودروها که برندهای ژاپن، کره جنوبی، آلمان و سوئدی است در آمریکا تولید می شود و همه منافع حاصل از فروش این خودروها به کشور آمریکا برمی گردد زیرا در اسناد این خودروها، محل ساخت خودرو، کشور آمریکا درج شده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که با مصوبه هیئت دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شد از ورود خوردوهای آمریکایی به ایران جلوگیری شود و بر اساس این مصوبه از ورود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه خودروی شورلت آمریکایی از طریق کشوری ثالث به ایران جلوگیری شد.

رضایی با بیان اینکه قانون ممنوعیت ورود خودروهای ساخت آمریکا شامل خودروها با برندهای غیرآمریکایی نیز می شود گفت: در شرایطی که اقتصاد و صنعت کشور نیازمند تامین مالی و رفع مشکل است این واردات جز پرکردن جیب شرکتهای امریکایی و کمک به رونق و صنعت اقتصاد آمریکا نیست در عین حالی که مغایر سیاست های کلان کشور است.

وی افزود: دستگاه های نظارتی مانند سازمان ملی استاندارد و گمرک باید در بدو ورود خودرو به کشور، محل ساخت خودرو را رصد کنند که اگر کشور سازنده، آمریکا درج شده بود حتما خودرو باید به کشور مبدا مرجوع شود.

رضایی گفت: با توجه به وظیفه ذاتی انجمن، خود را بازو و در کنار دولت می دانیم و تخلفات از دستورعمل ها و آیین نامه ها را به مراجع ذیصلاح گزارش می کنیم و در نهایت، مسئولان دولتی در این باره تصمیم گیرنده هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران