بیش از 289 هزار فقره بازرسی از صنوف سراسر کشور انجام شد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
بیش از ۲۸۹ هزار فقره بازرسی از صنوف سراسر کشور انجام شد

بازرسی اصناف 2بازرسی های انجام شده از صنوف در سراسر کشور در تیر ماه ۹۵ در مجموع به ۲۸۹ هزار و ۸۴۴ فقره رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ، با بازرسی های انجام شده در سراسر کشور، در تیر ماه  امسال ۱۴ هزار و ۱۸۴ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش ۳۶ میلیارد و ۲۵۱ میلیون و ۴۰۹ هزار ریال تشکیل شده و کل پرونده های متشکله به تعزیرات حکومتی یا سازمان ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت ارجاع شده است .

در این دوره ۱۱ هزار و ۸۳ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شده که ۵۹ درصد در  بخش کالا و  ۴۱ درصد در بخش خدمات را نشان می دهد. از مجموع شکایات دریافتی ۲۱ درصد به صورت حضوری، ۶۰ درصد تلفنی و ۱۹ درصد به صورت کتبی دریافت و مورد رسیدگی انجام شده است.

پس از بررسی های انجام شده و ارزیابی کارشناسان ۱۰ هزار و ۶۸۸ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، از کل شکایات قابل پیگیری ۱۶ درصد منجر به رضایت شاکی،  ۳۱ درصد متخلف،  ۳۶ درصد غیر متخلف و ۱۷ درصد در دست بررسی است.

بیشتری تخلفات به وقوع پیوسته در تیر ماه ۹۵ در بخش کالا مربوط به میوه و مرکبات ، نان ، تخم مرغ و گوشت قرمز   در بخش خدمات  مربوط به مشاوران و آرایشگران بود.

همچنین بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false