شناسایی درآمدهای پنهان برای دریافت مالیات ضروری است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
شناسایی درآمدهای پنهان برای دریافت مالیات ضروری است

رحمانی کمیسیون اقتصادیرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس‌ شورای اسلامی گفت: شناسایی درآمدهای پنهان برای دریافت مالیات اهمیت زیادی دارد و نباید تنها به دریافت مالیات از اصناف اکتفا کرد.
رضا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران با بیان اینکه در حوزه مالیات مستلزم حرکت های عملیاتی جدید هستیم ، افزود: اکنون برخی افراد و شرکت های بزرگ فرار مالیاتی دارند که لازم است سازمان امور مالیاتی نسبت به شناسایی آنها اقدام و حقوق حقه دولت را دریافت کند.
وی بر لزوم تسریع در اصلاح قانون نظام مالیاتی تاکید کرد و در عین حال اظهار کرد: برای حمایت از تولید ملی
سازمان امور مالیاتی می تواند تصمیمات بهتری اتخاد کند .
رحمانی ادامه داد: در حال حاضر واردات در خدمت تولید نیست و سیاست ها در حمایت از تولید داخلی ضعیف است لذا لازم است دولت، مجلس شورای اسلامی و و وزارت صنعت ، معدن و تجارت هوشمندانه عمل ‌کنند.
وی افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب بر حمایت از تولید ملی تاکید کردند، باید از آن، پیام بگیریم و از طریق رسانه ها به ویژه رسانه ملی و همچنین ساخت فیلم‌ ، فرهنگ حمایت از تولید داخلیی را ترویج کنیم؛ چون فرهنگ سازی یکی از اقدامات اصولی و اصلاحی است که از قبل باید انجام داد.
رحمانی در عین حال گفت: همچنین لازم است تولیدکننده داخلی ، کیفیت تولیدات را ارتقاء دهد و دستگاه‌های مسوول هم باید ضمن اینکه برای حمایت از تولید داخل فرهنگ سازی کنند تا مردم کالای داخل را بخرند، در جایی هم که با تولید کالاهای بی کیفیت مقابله کنند.
وی با اشاره به اینکه تولید کالای بی کیفیت به تولید ملی لطمه زدند، افزود: میزان مصارف اقلام موردنیاز دستگاه‌های دولتی کم نیست و به نظرم دستگاه‌های دولتی اگر مراعات کنند و از تولیدات داخل استفاده کنند، به تولید ملی کمک می‌شود.
وی افزود: باید این موضوع فرهنگ سازی شود که خرید و مصرف کالای خارجی یعنی ایجاد شغل برای نیروی کار خارجی ها و مصرف کالای داخلی یعنی ایجاد شغل برای جوانان ایران است. هر ایرانی با خرید کالای داخلی از کارگر ایرانی حمایت خواهد کرد. . در شرایط فعلی، حمایت از تولید ایرانی و خرید کالای داخلی یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false