عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران : منع تردد شبانه خودرو برای مشتریان تالارها کاهش یابد

۱۴:۵۳:۵۳ دی ۲۴, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ تا چهار صبح برای فعالیت تالارهای پذیرایی در شهرهایی با وضعیت زرد و آبی مانند مشهد در کل کشور باید بازنگری شود.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا، محمود بنا نژاد افزود: به طور معمول فعالیت تالارهای پذیرایی برای برگزاری مراسم در شب معنا پیدا می‌کند که تا ساعات پایانی به طول می‌انجامد لذا تداوم اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه خودروها در شهرها در عمل برگزاری مراسم و کسب و کار تالارهای پذیرایی را دچار مشکل می‌کند.

وی اضافه کرد: قرار است طبق اعلام وزارت بهداشت، تالارهای پذیرایی با یک سوم ظرفیت نیروی انسانی خود و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در شهرهایی با وضعیت زرد یا آبی به لحاظ شیوع کرونا فعالیت داشته باشند لذا بعد از تعطیلی اجباری و طولانی مدت تالارهای پذیرایی، صنوف مزبور توقع دارند که خسارتهای چندین ماهه آنان در این مدت جبران شود.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: از سویی دیگر با توجه به نگرانی مردم از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در اجتماعات، در عمل از برگزاری مراسم در تالارهای پذیرایی چندان استقبال نمی‌شود و کسب و کار این تالارها در شرایط کنونی بهبود زیادی نخواهد داشت.

بنانژاد افزود: ممنوعیت تردد شبانه خودروها در کل کشور نیز تا عید نوروز تمدید شده است لذا نمی‌توان امید زیادی به رونق کسب و کار صاحبان تالارهای پذیرایی در این مدت داشت.

وی اضافه کرد: مسوولان در روزهای مانده تا پایان سال مجوزهای خاصی برای تردد شبانه خودروهای صاحبان مراسمی که قرار است در تالارهای پذیرایی برگزار شود بدهند تا تعدادی خودرو به صورت محدود تحت نظارت اتحادیه تالارهای پذیرایی و اداره نظارت بر اماکن در شهر تردد کنند.

هم اکنون ۸۶ تالار و ۵۱ باغ تالار دارای پروانه در مشهد و ۸۰ تالار عروسی در شهرستان طرقبه شاندیز که نزدیکترین قطب گردشگری به مشهد است فعال هستند.

در حال حاضر مشهد و ۱۷ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت آبی و ۱۵ شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

وضعیت آبی کم خطرتر از زرد است و طبق دستورالعملهای کرونایی در شرایط زرد فعالیت مشاغل رسته‌های یک، ۲ و سه بلامانع است./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =