مطالبات اصناف از مسئولان در دوران تعطیلات کرونا/ اصناف در حال حاضر توان پرداخت مالیات را ندارند

۱۳:۴۴:۱۰ آذر ۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران و نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف تحمل زیان اقتصادی بیشتر را ندارند و انتظار حمایت از سوی همه دستگاه‌های در اتباط با کسب‌وکارها را داریم.

به گزارش اتاق اصناف ایران ابراهیم درستی، در گفت و گو با شبکه ایران کالا گفت: در کشور بیش از ۳ میلیون واحد صنفی وجود دارد که در دوره کرونا نهایت همکاری را با دولت و ستاد ملی کرونا کرده‌اند. هرگز در سال‌های گذشته اصناف چنین فضای اقتصادی را تحمل نکردند ولی با این وجود از هرگونه همکاری کوتاهی نکردند.

وی افزود: اولویت اول همه اصناف سلامت مردم است حتی اگر زیاد ببینند. در شرایط فعلی صنوف واقعاً بیشتر از این تحمل زیان مالی را ندارند. از دولت درخواست می‌کنیم که به اصناف نگاه ویژه‌تری داشته باشد. بیش ۲۵ تا ۳۰ میلون نفر جمعیت شاغل در اصناف و خانواده این افراد را تشکیل می‌دهند و همه این افراد در شرایط فعلی باید از سوی دولت حمایت شوند.

نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران بیان کرد: بسته‌های حمایتی که دولت در ماه‌های اول همه‌گیری بیماری کرونا برای اصناف در نظر گرفت مثمر ثمر واقع نشد. از بسته ۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت بیش از ۲۰ هزار میلیارد آن به هیئت دولت تعلق گرفت و از ۲۰ هزار میلیارد تومان بقیه نیز فقط ۷ درصد به اصناف اختصاص یافت.

درستی عنوان کرد: یعنی انگیزه‌ای برای حمایت از صنوف در دولت وجود نداشت و سرمایه حمایتی به اصنافی که واقعا به کمک احتیاج داشتند نرسید. هر نهادی که امروز اصناف به آن سروکار دارد باید شرایط را برای فعالان هر صنف تسهیل کند. به عنوان مثال اصناف از سازمان مالیات انتظار دارند سطح بخشودگی مالیاتی را بیشتر کند. اصناف در حال حاضر واقعاً توان پرداخت مالیات را ندارند. مشاهده می‌شود که کسب‌وکارهای مختلف کشور با سختی هزینه‌های روزمره خود را به‌دست می‌آورند./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =