ضوابط بهداشتی را در محیط کسب و کار رعایت کنیم

۲۲:۱۸:۵۶ تیر ۲۱, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

سعید ممبینی/رئیس اتاق اصناف ایران

بیش از چهار ماه است که ویروس کرونا اجتماع، اقتصاد، سیاست و زندگی روزمره مردم جهان را تحت تأثیر قرار داده است. در روزهای اخیر شیب ابتلا و مرگ به‌سرعت بالا رفته‌است و همانگونه که می‌دانیم فعلاً تنها راه برای مقابله با این ویروس، رعایت بهداشت تنفسی و همچنین بهداشت و نظافت دست‌ها است. با توجه به تأکیدات وزارت بهداشت، استفاده از ماسک موثرترین و ارزان قیمت‌ترین راه‌ پیشگیری از انتقال ویروس است.

لزوم استفاده از ماسک آن‌قدر ‌جدی است که رهبر ‌انقلاب نیز اخیرا به‌طور خاص به این مساله اشاره و بر استفاده همگانی از ماسک تاکید کرد‌ه‌اند و بی‌توجهی به لزوم استفاده از ماسک را یکی از دلایل افزایش آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا در کشور دانستند.

پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری، ستاد ملی مقابله با کرونا با محوریت رئیس محترم جمهور، استفاده از ماسک را در مکان‌های سرپوشیده و تجمع‌ها، اجباری اعلام کرد و ارائه خدمات در همه بخش‌ها به‌ویژه بخش‌های دولتی را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک دانست.

امروز هم دکتر روحانی تأکید کردند که تعطیلی طولانی مدت و کامل کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست و تنها راه منحصر به فرد مقابله با ویروس کرونا را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانستند.

علی‌رغم آنکه اصناف در میان بخش‌های مختلف اقتصادی، بیشترین خسارت را در زمینه شیوع کرونا متحمل شدند؛ اما در کنار باقی جمعیت ایران در مقابل با این ویروس مسئولیت اجتماعی خود را به درستی انجام داده‌اند. امروز توقع ما از واحدهای صنفی کل کشور آن است که ضوابط دقیق بهداشتی نظیر ضد عفونی مداوم محیط کسب و کار، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از ازدحام افراد برای خرید و علی‌الخصوص استفاده از ماسک را بسیار جدی‌تر بگیرند و از همکاران عزیزمان در اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها و بازرسی‌ها می‌خواهیم نظارت بیشتری بر واحدهای صنفی تحت پوشش خود انجام دهند و با متخلفان برخورد قانون مؤثر صورت گیرد.

ضمن قدردانی از عملکرد شایسته جامعه بزرگ اصناف در ما‌های گذشته، اتاق اصناف ایران تمام تلاش خود را معطوف داشته است تا خللی در چرخه تامین و توزیع کشور ایجاد نشود و همچنین پیگیر ضرورت تسریع در عملیاتی شدن تمهیدات و حمایت‌های دولتی از اصناف و بازاریان بوده است./پ/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =