سامانه توزیع کالاهای تنظیم بازار در خراسان رضوی راه‌اندازی شد

۱۶:۱۰:۰۷ دی ۲۳, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رییس اتاق اصناف مشهد گفت: سامانه توزیع کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی توسط این اتاق به آدرس http://www.asnaf-mhd.ir راه‌اندازی شده و از امروز (سه‌شنبه) فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا محمود بنانژاد افزود: این سامانه شامل دو بخش شبکه توزیع و شبکه مصرف است که ابتدا باید فروشندگان شبکه توزیع شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری، عمده فروشان و بنکداران و همه فروشندگانی که مایل به توزیع کالاهای اساسی هستند، در این سامانه ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: فروشندگان باید دارای پروانه کسب معتبر باشند تا بتوانند همه فرآیندهای مربوط به دریافت حواله از انبار و دریافت کالا برای فروش به مصرف کننده را در این سامانه طی کرده و نام محل کسب خود را در آن ثبت کنند و پس از ثبت نام از یک “کد کاربری” و “رمز عبور” برخوردار شوند.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: مصرف کننده نیز باید با حضور فیزیکی در محل فروشگاه، کد ملی و شماره تلفن همراه را که به نام وی باشد به فروشنده داده و با ثبت نام در سامانه کالای اساسی خود را دریافت کند.

وی افزود: سامانه الکترونیکی توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار به صورت آزمایشی از امروز توزیع شکر را آغاز می‌کند و به جز مشهد، گناباد نیز در این طرح شرکت خواهد کرد و فروشندگان آن شهرستان می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند.

خراسان رضوی ۲۶ اتاق اصناف و ۴۳۹ اتحادیه و ۱۷۶ هزار و ۶۸۸ واحد صنفی دارد./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =