رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی: برگزاری هرگونه نمایشگاه فروش مغایر با دستورالعمل های ستادکرونا می باشد

۱۱:۴۶:۰۶ دی ۲۴, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: برگزاری هرگونه نمایشگاه فروش مغایر با دستورالعمل های ستاد کرونا است و نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا امسال نیز در استان مرکزی برگزار نخواهد شد.
جمشیدزند در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا برگزاری هرگونه تجمع به دلیل شیوع کرونا ممنوع است و با توجه به اینکه ماهیت برپایی نمایشگاه تمرکزدهی به جمعیت برای داد و ستد است، امسال نمایشگاه فروش بهاره در استان لغو شده است و اصناف یک سال متحمل سختی، ضرر و زیان شدند تا شرایط کرونایی استان ها به وضعیت زرد یا آبی برسد و حال نمی‌توان با سهل انگاری شرایط را بدتر کرد.
وی تصریح کرد: نمایشگاه فروش بهاره امسال در استان مرکزی به علت شیوع ویروس کرونا دایر نمی‌شود و هیچ کدام از شهرستان‌ها میزبانی نمایشگاه کالا در آستانه سال نو را نخواهند داشت.
زند تاکید کرد: نظارت و بازرسی بر روند قیمت کالاها در بازار ادامه دارد و در صورت مشاهده گران فروشی با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.
زند افزود: اصناف از اسفندماه سال گذشته تا به امروز به ‌دلیل شیوع کرونا خسارات مالی زیادی را متحمل شده‌اند و بسته های حمایتی که ارایه شده نیز پاسخگوی نیاز و رفع زیان وارد شده به این قشر را نداشته است.
وی تاکید کرد: شیوع کرونا آسیب جدی به اصناف به ویژه برخی گروه‌های شغلی که در رده پرخطر تقسیم‌بندی شده‌اند، وارد کرده و دولت باید تدابیر مناسبی برای احیای بخش اقتصادی کشور در نظر بگیرد.
زند تصریح کرد: حجم سفارش‌های کسبه به دلیل شیوع کرونا در استانه سال نو نسبت به سال‌های گذشته بسیار کمتر شده است و این امر به دلیل کاهش خرید نوروزی مردم و افزایش قیمت کالاهاست./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =